CSAPATUNK

Fruttus Hajni

Angol / Méhecske csoport

Méhecske csoport angolos óvó nénije vagyok. Angol tanári végzettségemet 1993-ban szereztem. 2006 óta foglalkozom óvodás korú gyerekek angol nyelvi oktatásával. 2012-ben kiváló óvónőként végeztem a Károli Gáspár Református Egyetem Tanítóképző Főiskolai Karának Óvodapedagógus (BA) szakán. 2009 óta foglalkozom óvodai és általános iskolai angol tanárok szakmai továbbképzésével, mind konferencián és szakmai tanfolyamokon (Oxford University Press, Katedra Nyelviskolák), mind mentorálás formájában. Elkötelezett híve vagyok a korai idegen nyelv tanításának, hiszen a gyermek természetes nyelvtanulási készsége ebben a korban a legaktívabb, és az óvodai korosztály különösen közel áll hozzám. A foglalkozások vezetésénél elsődleges célom, hogy játékos, szórakoztató és érdekes élménnyel gazdagodjanak a gyerekek. Emellett fontos számomra, hogy a foglalkozások ne csak nyelvi alapozást biztosítsanak, hanem valamennyi nevelési területen segítsék a gyermekek önbizalmának, szociális és értelmi készségeiknek és képességeinek a fejlődését, melyek jó alapot és kiegészítést nyújtanak az iskolába készülőknek. Lelkes, motivált tagja vagyok óvodánknak.

Mórocz Enikő

Angol / Pillangó csoport

Az ELTE Tanító- és Óvóképző Karán (2010), valamint a KRE Tanító-és Óvóképző Karán (2016) végeztem. A Pillangó csoport angolos óvó nénije vagyok. Emelt szintű zenei és irodalmi tanulmányaim folytán foglalkozásaimban nagy hangsúlyt kap a muzsika, az ének, a játékos ritmusgyakorlatok, a mesék, versek. Kedvencem az angol nyelv. Az Egyesült Királyságban szerzett tapasztalataim alapján igyekszem hatékonyan átadni a gyermekeknek az angol nyelvi kultúrát. Játékos, tevékenykedtető foglalkozásaimon nagy hangsúlyt fektetek a gyermekek önbizalmának erősítésére, az angollal való pozitív, bizalmas viszonyuk kialakítására, kreativitásuk fejlesztésére. Kedvencem a gitár és az éneklés, szívesen muzsikálnak velem a gyerekek. Nagyon kedvelem a vizuális nevelés foglalkozásokat, magam is szívesen rajzolok, festek szabadidőmben. Együtt érző, türelmes, lelkes tagja vagyok az óvoda csapatának.

Negyeliczky Eszter

Angol / Katica csoport

A Nemzetközi Pető Intézet konduktor - óvodapedagógus szakán tanultam, majd Amerikában Gyógypedagógus Masztert és helyi pedagógus képzést végeztem el, mielőtt ismét hazatértem Magyarországra. A Katica csoport angolos óvó nénije vagyok. Imádok angolul beszélni, célom, hogy a hozzám kerülő gyermekek is organikusan értsék, beszéljék a nyelvet. Szeretek frappáns angol meséket keresni, amik érzékletesek és élvezetesek a gyermekek számára. A mindennapokban nagy hangsúlyt fektetek a verselésre, mondókázásra és éneklésre. Motivált, kreatív és alapos munkát végző tagja vagyok az óvoda csapatának.

Rácz-Vágner Réka

Magyar / Katica csoport

Rácz-Vágner Réka vagyok, a Katica csoport magyaros óvónénije. Tanulmányaimat az Eötvös Loránd Tudományegyetem Tanító- és Óvóképző Karán folytatom. Életem egyik legfőbb célja, hogy gyerekekkel foglalkozzam. Számomra rendkívül fontos, hogy a gyerekek családias, odaadó, játékos környezetben töltsék óvodai mindennapjaikat, emellett ismerjék, sajátítsák el az itthon elvárt szokás- és szabályrendszert is. Úgy vélem, hogy az irodalom és a zene rendkívül erős fejlesztő - nevelő hatással bír, ezért foglalkozásaimban az énekes játékok, a népdalok, valamint a mesék és versek kiemelten nagy hangsúlyt kapnak. Lelkes, kitartó, következetes tagja vagyok az óvoda csapatának.

Szabó Kitti

Magyar / Méhecske csoport

Jelenleg az ELTE Tanító- és Óvóképző Karán vagyok harmadéves óvodapedagógus hallgató, valamint a Méhecske csoport gyakorló, magyaros óvó nénije. Sok tapasztalatot szereztem már a gyermekekről iskolai gyakorlataim és bébiszitterkedéseim során. Elhivatottnak érzem magam a pedagógusi pálya iránt, fontosnak tartom a magyar nyelv erősítését az idegen ajkú gyermekek körében is. Igyekszem minél színesebbé, változatosabbá tenni az óvodás éveket a gyermekek számára, és egy elfogadó, családias környezetet biztosítani. Testnevelés szakosként megtanultam, hogy nincs rossz idő, csak rossz öltözet, így az év minden szakában szeretném megteremteni a lehetőséget a mozgásra és játékra a szabad levegőn.

Nánai Zoltán J.

Pedagógia asszisztens

A SCHOLA Europa Akadémián végeztem mint pedagógia asszisztens, jelenleg hallgató vagyok a Gál Ferenc főiskolában óvodapedagógia szakon. Célom, hogy a gyermekeket empátiára, elfogadásra, egymás segítésére, szeretetre neveljem. Lelkes, türelmes, segítőkész, kedves embernek tartom magam.